Google Pixel Buds 2 ve büyüleyici özellikleri

Google Pixel Buds 2

Google’ın tamamen kablosuz kulaklıklarından en iyi şekilde yararlanın. Hızlı eşleştirme, uyarlanabilir ses ve bilmeniz gereken yedi ipucu daha…

İçeriğimizin devamında Google Pixel Buds 2 kullanımı, Google Pixel Buds 2 telefon eşleştirme, Google Pixel Buds 2 incelemesi, Google Pixel Buds özellikleri gibi arama motorlarında çokca aranan, merak edilen konulardan bahsediyor olacağız.

Google’ın Pixel Buds 2‘si gerçek ve harika bir ürün. Mükemmel ses çıkarır, tere karşı dayanıklıdırlar ve değiştirilebilir uçlar ile kulağınızda tutan bir yüzgeç ile iyi bir uyum sağlarlar. Ancak Pixel Buds 2’de sadece uyum ve ses kalitesinden daha fazlası var. Örneğin, Google Asistan entegrasyonu nedeniyle gelen kutunuzda sekmeleri tutmak için bu küçük gadget’ları kullanabilirsiniz ve aktif gürültü iptali olmamasına rağmen, ortamınızın ses düzeyine uyacak şekilde sesi otomatik olarak ayarlarlar.

Hızlı eşleştirme ve pil seviyelerini kontrol etmekten Pixel Buds 2‘nizi Android olmayan bir telefonla eşleştirmeye kadar, aşağıdaki Pixel Buds 2 hakkında bilmeniz gereken her şeyi size adım adım açıklıyoruz.

Pixel Buds’ı Android telefonunuzla veya tabletinizle eşleştirmek 30 saniyeden kısa sürer. Ciddi anlamda tek yapmanız gereken, kilidi açılmış telefonunuzun yanındaki Pixel Buds kutusunu açmak ve uyarıyı beklemek. Komut istemi göründüğünde, üzerine dokunun ve telefonunuzun ve Buds’ın işin geri kalanını yapmasına izin verin. Uyarının Pixel Buds’un Google hesabınıza bağlanacağını söylediğine dikkat edin. Yani oturum açtığınız herhangi bir Android cihazda Pixel Buds’a hızlı bir şekilde bağlanabilirsiniz. Kılıfı diğer telefonunuzun veya tabletinizin yanında açın ve ekranınızda “Kaydedilmiş cihazınız kullanılabilir” satırları boyunca bir şeyler söyleyen bir uyarı görünmesini bekleyin ve bağlanmak için ona dokunun.

Pixel Buds’ı eşleştirdikten sonra, Pixel Buds uygulamasını yüklemek isteyip istemediğinizi soran bir istem görmelisiniz . Cevap evet, yaparsınız uygulama, daha tatlı özelliklerin kilidini nasıl açacağı size anlatacaktır.

Pixel Buds’u bir Pixel telefonla eşliyorsanız, uygulamayı yüklemeniz gerekmez, cihazınızda yerleşiktir. Bluetooth ayarları sayfasını açıp Pixel Buds’ınızın yanındaki dişli simgesine dokunarak buna erişebilirsiniz.

Pixel Buds’ınızın ve şarj kutusunun pil durumunu kontrol etmenin iki ana yolu vardır. Pil istatistiklerinin en üstte belirgin bir şekilde görüntülendiği Pixel Buds uygulamasını açabilirsiniz veya Pixel Buds hala içerideyken telefonunuzun kilidini ve şarj kutusunu açabilirsiniz. Bir veya iki saniye sonra bir uyarı size pil seviyeleri hakkında bilmeniz gereken her şeyi söyleyecektir.

Pixel Buds kılıfını bir kablosuz şarj pedi üzerine yerleştirerek veya alttaki USB-C bağlantı noktası aracılığıyla şarj edebilirsiniz.

Her iki Piksel Buds, müziği çalmak veya duraklatmak veya Google Asistan’dan bildirimlerinizi okumasını istemek gibi şeyler yapmak için üzerlerine dokunmanıza veya kaydırmanıza olanak tanıyan dev dokunmatik paneller görevi görür. İşte bilmeniz gereken hareketlerin kısa bir özeti:

Tek dokunuş: Gelen aramayı oynatın / duraklatın veya cevaplayın.

Çift dokunma: Parçayı atlayın, aramayı sonlandırın veya reddedin ve Google Asistan’ı durdurun.

Üç kez dokunun: Bir işleme geri dönün.

İleri kaydırın : Sesi açın.

Geriye kaydırın : Sesi kısın.

Uzun basma: Her iki Bud’a dokunurken Google Asistan ile konuşabilir veya zil sesini duyduktan sonra serbest bırakırsanız Google Asistan bildirimlerinizi okur.

Bir Pixel Bud çıkarmadan önce duraklamaya basma konusunda endişelenmeyin. Ne zaman kulaklarınızda olduklarını bilecek kadar akıllıdırlar ve bir tane çıkardığınızda otomatik olarak dururlar. Oynatmaya devam etmek için tekrar takın.

Piksel Tomurcukları, içinde bulunduğunuz ortamın ne kadar sessiz veya gürültülü olduğuna bağlı olarak ses seviyesini otomatik olarak ayarlayabilir. Uyarlanabilir ses varsayılan olarak kapalıdır, ancak açabilirsiniz. Pixel Buds uygulamasını veya ayarlar sayfasını açın, Uyarlanabilir Ses’e dokunun ve anahtarı Açık konumuna kaydırın. Uyarlanabilir Ses açıkken, Piksel Buds, çevrenizdeki gürültü değiştikçe ses seviyelerinde ince ayarlamalar yapar. Herhangi bir manuel ayarlama yaparsanız, Adaptive Sound, ortam gürültüsü önemli ölçüde değişene kadar geçici olarak değişiklik yapmayı durdurur.

İlk eşleştirmeden sonra, Google Asistan’ı Pixel Buds’a kurmak isteyip istemediğiniz sorulacaktır. Bunu yapmak, Google Asistan’ın seçtiğiniz uygulamalardan yeni uyarıları okuyacağı ve telefonunuzu elinize almadan yanıt vermenize izin vereceği anlamına gelir. Elbette, akıllı bir ışığı kontrol etmek veya Nest termostatınızı ayarlamak gibi normal Google Asistan türü görevler de mümkün olacaktır.

Asistan’a telefonunuzun bildirimlerine erişim izni vermeyi de içeren kurulum işlemini başlatmak için Pixel Buds uygulamasını açın ve Google Asistan’a dokunun. Bunu yaptıktan sonra, hangi uygulama bildirimlerini size otomatik olarak okuyacağınızı ve Pixel Buds’ın “Hey, Google” uyandırma ifadesine yanıt verip vermeyeceğini kontrol edebilirsiniz.

Tamamen kablosuz kulaklıklar harika, ancak aynı zamanda kaybedilmeleri de çok kolay. Bir saniye en sevdiğiniz melodileri dinliyorsunuz, sonra bir tane çıkarıp bir yere koyup uzaklaşıyorsunuz. Neyse ki Google, kayıp Bud’ınızı Pixel Buds uygulamasına cihazı bulmanıza yardımcı olacak bir araç ekledi.

Uygulamayı açın ve Cihaz Bul’u seçin . Ardından, eksik olan Bud’a dokunun ve ardından dinleyin. Bud, siz onu bulana kadar yavaş yavaş yükselen bir ses çalmaya başlayacaktır.

Pixel Buds, iPhone, iPad, Mac veya PC gibi herhangi bir Bluetooth özellikli cihazla kullanılabilir . Hızlı eşleştirme ve Google Asistan gibi daha gelişmiş özelliklerden bazılarını kullanamayacaksınız, ancak hepsini değil. Otomatik duraklatma ve oynatmaya devam edeceksiniz ve dokunma kontrolü ile birlikte ses seviyesi kontrol hareketleri de çalışacaktır.

Pixel Buds’ınızı Android olmayan bir cihazla eşleştirmek için şu adımları izleyin:

  1. Şarj kutusundaki Piksel Buds ile açın, ardından çantanın arkasındaki düğmeyi basılı tutun.
  2. Buds arasındaki beyaz ışık yanıp sönmeye başlayacaktır.
  3. Cihazınızda Bluetooth ayarları menüsünü açın ve Pixel Buds’ınızı bulun.
  4. Cihazınızda Piksel Buds’ı seçin ve eşleştirmeyi tamamlamak için istemleri izleyin.

Şarj çantasının arkasındaki düğmeyi kullanarak Pixel Buds 2’nizi fabrika ayarlarına sıfırlayın.

Piksel Buds’ınızı başka birine iletmeye hazırsanız veya sadece baştan başlamak istiyorsanız, bunları kolaylıkla fabrika ayarlarına sıfırlayabilirsiniz. Çantayı, içindeki Pixel Buds ile USB-C bağlantı noktası üzerinden şarj etmeye başlayın. Ardından arkadaki düğmeyi eşleştirme ışığı yanıp sönmeyi bırakana kadar basılı tutun. Işık birkaç saniye boyunca beyaz ve turuncu renkte yanıp sönecek ve ardından sıfırlamanın tamamlandığını gösterecek şekilde yalnızca beyaz renkte yanıp sönecektir.

 

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Yazar

wTeknoloji.com yönetici

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol