Alba Fold X katlanabilir elektrikli bisiklet incelemesi

Alba Fold X

Elektrikli bisikletler fosil yakıtları azaltır, trafik sıkıntısı yaşamazsınız ve eğlencelidir. Öngörülebilir, kontrolü kolay güç sağlar. Aynı zamanda herhangi bir ev prizinde şarj olan uzun ömürlü çıkarılabilir pil ile hızlı ve yolda akıcıdırlar. Biz de kullanıcıların ilgisini çeken; Turkcell’de satılan elektrikli bisiklet olan Elektrikli Katlanabilir Bisiklet Alba Fold X modelini inceliyoruz.

Alba Fold X Özellikleri

Birçok yenilikçi özelliği bir arada barındıran modelde en göze çarpan özelliklerden biri step-thru kadro tasarımı bulunuyor. Yerden 30 cm yükseklikte olan bu tasarım sayesinde bisikletten inmek ve binmek oldukça kolaylaşmış durumda. Tektro disk frenler, magnezyum alaşımlı ön maşa, kalın e-bike lastikleri güvenli bir sürüş ve akıcılık sağlıyor. Beş adet pedal destek modu bulunuyor. Motor gücü 0 olarak ayarladığınızda herhangi bir güç vermiyor ve bu şekilde düz bisiklet olarak kullanabiliyorsunuz.

Yağışlı hava ve yokuş aşağı inişlerde disk fren kullanılmasından kaynaklı oldukça sağlam ve sürücüye güven veriyor. Bafang geared hub motor sayesinde de 32Nm tork üretiyor ve yokuşlardan rahat bir şekilde çıkabiliyorsunuz. Alfa FoldX kutusundan kurulu bir şekilde çıkıyor. Herhangi bir montaj ve kurulum yapmanıza gerek yok. Direkt olarak sürüşe başlayabilirsiniz. Bisiklet zili ve farı da beraberinde geliyor.

Batarya Özellikleri

375Wh LG Li-Ion bataryası ile de daha uzun sürüş ve konforlu bir yolculuk yapmanızı sağlıyor. LG 18650 Li-Ion hücreler bulunduran batarya, 2 kg ağırlığa sahip. Yaklaşık olarak 50 km menzil sağlıyor. 1000 Şarj döngüsüne sahip olan batarya bakım gerektirmiyor. Batarya bisiklet kadrosunun üstüne yerleştirilmiş durumda. Bu da ağırlık merkezini dengede tutuyor ve sürüş keyfinizi bölmüyor. Aynı zamanda hırsızlardan da koruyucu bir önlem olarak düşünülebilir. Bataryayı ister bisiklet üzerinde isterseniz dışarıda şarj edebilirsiniz. Ayrıca bisikleti satın alırken dilediğiniz gibi kişiselleştirebiliyorsunuz. Farklı bir batarya, şarj aleti ya da gösterge opsiyonu seçebilirsiniz. Bu oldukça iyi bir özellik çünkü böylelikle ihtiyacınız olmayan farklı opsiyonlar için de herhangi bir ödeme yapmamış oluyorsunuz.

Alba Fold X fotoğrafları

Alba Fold X katlanabilir elektrikli bisiklet incelemesi bizim için oldukça iyi not alıyor. Sürücünün tüm ihtiyaçları düşünülmüş. Kolay katlanabilen, ergonomik tasarıma sahip bisiklet hem çevre hem de kullanıcı dostu diyebiliriz.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Yazar

wTeknoloji.com yönetici

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol