Türk Netflix dizisi Aşk 101’in fragmanı yayınlandı

Dünya genelinde son dönemdeki en popüler dizi, film izleme platformlarından biri olan Netflix yapımcılığıyla da adından söz ettiriyor. 24 Nisan tarihinde yayınlanacak olan ve Türkiyenin üçüncü Netflix dizisi ünvanını alacak Aşk 101’in uzun fragmanı ve dizinin resmi afişi paylaşıldı.

Evlerimize kapandığımız bu karantina sürecinde zaman geçirmek için hepimiz hobilerimizle daha fazla ilgileniyoruz. Resim çizmek, boyama yapmak, şiir yazmak gibi eylemlerin yanında sadece uzanarak bir şeyler izlemek ve dinlemekte psikolojimizi rahatlatıyor. En büyük dizi ve film dağıtım ve yapımcısı olan Netflix’te saatlerimizi harcıyoruz. Diziler filmler bitiriyoruz. Netflix’in yeni Türk yapımı olan Aşk 101’in uzun fragmanı ile ise mutlu olmadık desek yalan olur.

1997 yılında Kaliforniya’da kurulan Netflix dünyanın en popüler dizi film dağıtımcısı ve yapımcısıdır. 200 Milyon civarında kayıtlı abonesi olan Netflix 200’den fazla ülkede yayın yapmaktadır. Bir çok ülkenin ürettiği başarılı film ve dizilerin dağıtım haklarını satın almakla kalmayıp kendi orjinal dizilerinin de yapımcılığını yapmaktadır. Türkiye de geçtiğimiz dönemlerde yayınlanan ilk Türk dizi Hakan: Muhafız (The Protector) olmuştur. Başrollerinde Çağatay Ulusoy, Hazar Ergüçlü, Taner Ölmez gibi usta oyuncuların olduğu dizi Türk ve yabancı Netflix kullanıcıları tarafından çok beğenilmiştir. İkinci Netflix Türk dizisi ise Atiye’dir. Beren Saat, Mehmet Günsür, Melisa Şenolsun gibi oyuncuların oynadığı dizi de yine bu platformda yüksek ses getirmiştir.

Üçüncü olacak Netflix Türk dizisi ise Aşk 101 olacak. Meriç Acemi’nin kaleminden çıkan Aşk 101, 1998 yılında geçecektir. Bir gençlik dizisi olarak adlandırabileceğimiz bu dizide kendi sorunları içinde boğuşan gençlerden bahsedilecek. Bu gençler kendi sorunlarının üstesinden gelmekle uğraşırken kendilerini güçlü arkadaşlık ilişkileri içinde bulacaklar. Bu gençlik dizisinde Pınar Deniz, Kubilay Aka, Alina Boz, Kaan Urgancıoğlu, Mert Yazıcıoğlu, İpek Filiz Yazıcı ve Selahattin Paşalı gibi oyuncuları ekranlarda göreceğiz. Netflix bu dizisiyle Türkiye’deki genç aboneleri ekran başına kilitleyecek.

Aşk 101’in yönetmenliğini Ahmet Katıksız ve Deniz Yorulmazer yapıyor.  Deniz Yorulmazer’i Arka Sıradakiler ve Ufak Tefek Cinayetler gibi dizilerden hatırlayabiliriz. Ahmet Katıksız ise Şampiyon filminin yönetmeniydi.

Aşk 101 Dizisinin 24 Nisanda Netflix’te yayınlanacağını hatırlatır ve şimdiden iyi seyirler dilerim.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol