Merakla beklenen Windbound’un çıkış tarihi belli oldu

Deep Silver ve 5 Lives Games ekibi tarafından hazırlanan Windbound oyunu PlayStation 4, Xbox One, Switch ve bilgisayar için yayınlanacak. Bu hayatta kalma oyunu 28 Ağustos’ta mağazalardaki yerini alacak.

Windbound oyun içinden bir görsel

 

Neredeyse her dönemde popülerliğini korumuş olan hayatta kalma oyunlarına bir yenisi daha eklenecek. Hayatta kalma oyunlarının amacı etrafımızdan kaynak toplamak, tehlikelerden uzak durmak ve tabii ki hayatta kalmaktır. Bu türün açıklanan son oyunu ise Windbound’dur.

Windbound Oyun İncelemesi

Gözlemlerimize göre klasik bir konuyu farklı yönleri ile ele almaya çalışan bir yapım olacak gibi duruyor. Klasik bir konu diyorum çünkü “ıssız adada olsaydınız ne yapardınız?” sorusunun cevaplarını arayacağız bu oyunda. Oyunun içeriğinde yoğun olmasını beklediğim yönler ise bol bol keşif yapmak ve avlanmak. Ayrıca oyuncular kendi botlarını yapma fırsatını da bu oyunun içinde bulabilecekler. 5 Lives Games ekibi yüksek detayları ve yaratıcı bakış açıları ile tanınan bir firmadır. Bu hayatta kalma oyununun da oldukça detaylı ve eğlenceli olacağını düşünmekteyim.

Oyunun işleyişinde küçük bir adada gözlerimizi açacağız, bu küçük adanın kaynaklarını toplamaya ve tehlikeleri savuşturmaya çalışacağız. “Gözünüzün görebileceği her yeri keşfedin” diye oyuncuları uyaran yapımcıları dinlemeli, savaşmalı kaynakları toplamalıyız. Yeteri kadar etrafı keşfettikten sonra ise kendi deniz aracımızı üretmeye başlayacağız. Oyunun önemli bir kısmının denizde yolculuk yaparak geçeceğini tahmin etmekteyiz. Yeni adalar, yeni yaratıklar, yeni kaynaklar ve bir çok yeni macera ise diğer adalarda ve tabii ki denizde bizi bekliyor olacak.

Oyunun beni etkileyen yönlerinden bir diğeri ise tekrar oynanabilirlik. Eğer oyundan memnun kalır fakat yeniden başlamak isterseniz kendinizi apayrı bir dünyada bulacaksınız. Farklı avlar, farklı savaşlar ve farklı keşifler oyundan sıkılmamanızı ve uzun saatler oynanabilirliği sağlayacaktır.

Oyunun tek kişilik olacağı bilgisi paylaşıldı. Fakat belki de çok oyunculu versiyonları da ileride karşımıza çıkar.

Windbound oyununun dilleri arasında ise maalesef Türkçe şu anda bulunmuyor. İngilizce, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Almanca, Rusça ve Çince dilleri yer alıyor.

28 Ağustos’ta açıklanacak olan hayatta kalma oyunumuzun sistem gereksinimleri maalesef paylaşılmadı. Fakat paylaşılan görseller oyunun grafik açısından şık ve eğlenceli olacağı kadar sistem gereksinimlerinin de yüksek olmayacağını düşündürüyor.

Windbound tanıtım videosu

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol