Gelmiş Geçmiş En Hızlı 10 Otomobil

Araba denildiği zaman akla ilk önce hız gelmektedir. Özellikle araba tutkunları ve araba yarışçıları en hızlı ve yüksek kapasiteli arabalara binmek isterler. En hızlı arabalar, her kişinin kullanabileceği tarzda arabalar değildir ya da hız göstergesindeki ibre en sona gelene kadar hız yapılması için alınan arabalar değildir. Çok yüksek sürat ile giderken son derece dikkatli ve iyi bir sürücü olmak gerekir. Bununla birlikte arabanın da bilinçli bir şekilde kullanılması gerekmektedir.

Dünya çapında en hızlı 10 araba

Thrust SSC (Thrust SuperSonic Car): Tek sesten hızlı arabadır. Yakıt olarak uçak yakıtı kullanılır ve 160 km/h hızla giderken 4 saniyede, 960 km/h hızla giderken 16 saniyede durabilmektedir.
Corbellati Missile Hypercar: 500 km/s sürate ulaşabiliyor.
Lamborghini Aventador SVJ: 350 kilometre maksimum hızıdır.
Chevrolet Corvette ZR1: Maksimum 329 km/s süratindedir.
Koenigsegg Agera RS: 457.5 km/s sürate çıkabilmektedir.
Bugatti Chiron Sport: 490 km/s hızındadır.
Hennessey Venom GT: 432km/s hıza çıkar.
Bugatti Veyron 16.4 Super Sport: 375 km/s’in üzerinde bir hıza sahiptir.
SSC Ultimate Aero: 414 km/s süratindedir.
RUF 9ff GT9-R: 409 km/h

Bu en hızlı 10 arabanın satışı Dünya çapında çok yüksek fiyatlar ile gerçekleşmektedir. Motorları son derece güçlüdür. Kasa ağırlığı azdır. Bu en hızlı arabalar çoğunlukla yarış arabalarıdır. Bu nedenle üst düzey korumaları vardır. İçinde paraşütü olan arabalar da bulunmaktadır. Bütçe bakımından çok pahalı arabalardır. Bu arabalar açık arttırmayla satışa sunulmaktadır. Her araba gibi satın alınıp kullanılamayacağı gibi herhangi bir arıza durumunda, arızanın giderilmesi için yüksek fiyatta ödemeler gerçekleştirilir. Bu arabaların yerden yüksekliği çok olmadığından dolayı şehir içi kullanıma uygun değillerdir. Düz bir alan ve ya yarış pisti gerekmektedir. Araba ve hız tutkunları bu yüzden araba yarışlarına katılırlar. Böylece rahat ve daha güvenli kullanım alanına sahip olurlar.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Yazar

wTeknoloji.com yönetici

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol