Asus Dünyanın ilk çift ekranlı dizüstü bilgisayarını tanıttı

Asus ROG Zephyrus Duo 15

ASUS dünyanın en güçlü donanım üreticilerinden birisi olduğunu bir kez daha ispatladı. Dünyanın ilk çift ekranlı oyuncu laptopu olan Asus ROG Zephyrus Duo 15 adlı bilgisayarını tanıttı. Bu dünyanın ilk çift ekranlı oyuncu bilgisayarı 15,6 ve 14,1 inç boyutunda 2 adet ekrana sahip.

Asus ROG Zephyrus Duo 15

 

ASUS 1989 yılında kurulmuş Tayvan merkezli bir bilgisayar ve donanım üreticisi firmasıdır. Dizüstü bilgisayar, telefon, ekran kartı, LCD panel gibi birçok farklı üretim hatlarına sahiptir. Son dönemlerde ürettiği yüksek kaliteli dizüstü bilgisayarlar ile popülerliğini devam ettirmektedir.

Dünyanın dört bir yanındaki oyun firmaları grafik ve diğer oyun içi elementlere yüksek rakamlar ödemekte ve çok kaliteli oyunlar ortaya çıkarmaktadırlar. Kaliteli oyunlar ise oyuncu kitlesinin her geçen gün artmasını ve bu oyuncu kitlesinin daha kaliteli bilgisayarlara ihtiyaç duymasını sağlar. Bu istek üzerine ise son dönemlerde sık sık duyduğumuz oyun bilgisayarı kavramı hayatımıza girdi. Neredeyse tüm bilgisayar üreticileri en yeni teknolojilerle donattığı oyun bilgisayarlarını tanıtmaya başladılar. Bu oyun bilgisayarlarına yeni bir soluk getiren gelişme ise ASUS ROG Zephyrus Duo 15 adlı çift ekranlı oyun bilgisayarı oldu.

ASUS ROG Zephyrus Duo 15 Özellikleri

ASUS ROG Zephyrus Duo 15’in ana ekranı iki farklı çözünürlük moduna sahip. Kullanıcılar isterlerse 4K çözünürlükte isterlerse FHD (1080p) çözünürlükte kullanabilirler. Ekran yenileme hızları ise 4K çözünürlükte 60 Hz’dir, FHD (1080p) çözünürlükte 300 Hz’e yükselmektedir. Oyuncu bilgisayarları arasında dünyada bir ilk olan ikinci ekran ise 3840 x 1100 piksel çözünürlük ve 60 Hz yenileme hızına sahiptir. Ayrıca devrim niteliğindeki bu ikinci ekran rahatça görüntülenebilmesi için 13 derecelik bir açı ile yerleştirilmiş.  Ayrıca ASUS ROG Zephyrus Duo 15 modelinin diğer donanımsal özellikleri de üst seviyede tutulmuş. 10. Nesil Intel I9-10980HK işlemci ve NVIDIA GeForce RTX 2080 ekran kartı kullanılmıştır. 32 GB DDR4 3200 MHz Ram ve 2 TB SSD ile depolama alanında da en güçlü oyuncu bilgisayarlarından birisi niteliği taşır. 90 Wh’lık ise bir bataryaya sahiptir.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol