En Çok Satılan Otomobil Modelleri

Otomobil inceleme

2021 yılı itibari ile otomobil piyasasında en çok satılan modelleri yazımızda derledik. İşte en çok satılan otomobil modelleri;

1-Nissan Qashqai

Makyajlı yüzü ile daha bol donanımda sunulmaya başlanan otomobilin 1,6 Litre hacimli turbo dizel motoruna veda etmesi ve 1.2 Litre hacimli motorunun yerine 1.33 Litre hacimli motorunun geçmesi satışları biraz olsun törpülemiş gibi görünüyor. Yine de ‘Nissan Qashquai’ il 10 da yerini almıştır. 9323 adet satışı bulunmaktadır. En çok satılan otomobil modelleri arasında yerini almaktadır.

2-Dacia Duster

On bin barajını geçen ilk model olan ‘DACİA DUSTER’ yeni nesle geçme avantajını kullanmıştır. Ayrıca gücü 150 beygire ulaşan benzinli motoru ile de artık performansta sunabilmektedir.1.5 Litre hacimli turbo dizel motorun sunulmaya devam edilmesi avantaj olsa da bir süredir kendisinden haber alınamayan otomatik şanzıman durgunluğa sebep olmuştur. 10378 adet satış hacmine sahiptir.

3-Peugeot 3008

SUV şampiyonu olan PEUGEOT 3008’in satışları, 2018 yılının satışlarına oranla yaklaşık %40 üzerindedir. Şık görünümünün yanı sıra başarılı sürüş özelliklerine de sahip olması, bu modeli en çok arzulananlar listesine sokmuş durumda. Bu da tabi ki satışlara olumlu etki yaratmaktadır.11263 adet satış hacmine sahiptir.

4-Toyota Corolla

Toyota Corolla satışlarının tamamını sedan gövde ile yapmıştır. Merakla beklenen hecbek (hatchback) gövde seçenekleri ile kayıtlara geçmiştir. 19156 adet satış hacmine sahiptir.

5-Renault Megane

2019 yılının sonlarına doğru 1.33 Litre hacim motorla donatılmaya başlanan modelin kırılımına bakılınca da yerli üretim sedanın üstünlüğünü görebilmekteyiz. 3 kapılı Renault Megane ile 5 kapılı olanın karşılaştırılması bize 1/28 oranını vermektedir. 23211 adet satış hacmine sahiptir.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Yazar

wTeknoloji.com yönetici

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol