GTA Güncel Sürüm Sistem Gereksinimleri

GTA

GTA 5 sistem gereksinimleri (minimum) özellikle son dönemde oyunun fiyatında yaşanan düşüş ve bir dönem oyunun Epic Games tarafından ücretsiz olarak sunulması nedeniyle merak konusu olmaktadır. Oyun 2013 yılında piyasaya çıkmasına rağmen hala bazı bilgisayarlarda çalışırken aşırı ısınma, geç çalışma, takılma gibi sorunlar ortaya çıkmasına yol açıyor. Oyunu sorunsuz çalıştırabilmeniz için bilgisayarınızın bazı sistem gereksinimlerini sağlaması gerekmektedir.

Asgari Sistem Gereksinimleri

GTA 5 için gereken işletim sistemleri Windows 7 SP1, Windows 8.1, Windows 8 şeklindedir. Fakat hepsinin en az 64 bit olması gerekmektedir. 64 bit sizin 4 GB’dan fazla RAM kullanmanızı sağlamaktadır. 32 bit işletim sistemine sahip Bilgisayarım GTA 5 kaldırır mı test etmek istiyorum diyorsanız, öncelikle RAM yüksek olsa bile işletim sistemi 32 bit olduğunda 4 GB’dan fazlasını kullanma şansınız bulunmadığını bilmeniz gerekmektedir. Bu nedenle 72 GB kullanılabilir alana ihtiyaç duyan GTA 5’i çalıştırmanız mümkün olmamaktadır.

İşlemci Gereksinimleri

Asgari olarak Intel Core 2 Quad Q6600 işlemci, oyunu çalıştırmanız için yeterli olurken; yüksek grafik ayarlarına sahip olmak isterseniz, Intel Core i5 3470 işlemciye sahip olmanız gerekmektedir. RAM olarak en az 4 GB’lık bir RAM ihtiyacınız bulunmaktadır. Fakat daha iyi grafiklerle oyunu oynayabilmek için 8 GB RAM gerekmektedir.

Ekran Kartı ve Ses Kartı

Ekran kartınızın en az NVIDIA 9800 GT 1GB olması gerekmektedir. GTA 5 sistem gereksinimleri 2020 görüntü kalitesi açısından NVIDIA GTX 660 2GB ekran kartı size daha iyi bir oyun deneyimi yaşatacaktır. Ses kartı DirectX 10 uyumlu olmalıdır. DirectX oyunun bilgisayarın ses ve video donanımıyla çalışmasını sağlayan sistemdir. En iyi kalite için %100 DirectX 10 uyumu gerekmektedir.

GTA 5 Kaç GB

GTA 5 72 GB olarak piyasaya çıksa da gelen güncellemeler oyunun boyutunu arttırmıştır. Şu anda 80 GB olan boyutuyla GTA 5, yıllardır en popüler oyunlar arasında yer almaktadır.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Yazar

wTeknoloji.com yönetici

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol