En Çok Kullanılan Google Chrome Eklentileri

Google Chrome

Google teknolojiye her ne kadar arama motoru olarak girse de ürettiği ürünler ile neredeyse hayatımızın birçok noktasında yer alıyor. Dokuman hizmetlerinden mobil işletim sistemine, otonom araçlardan birçok teknolojik ürüne kadar Google servislerini veya hizmetlerini kullanıyoruz. Google Chrome tarayıcı da bunlardan bir tanesi.
Google Chrome bugün dijital dünya üzerinde en çok pazar payına sahip tarayıcı. Yüzde altmış beş bir kullanım ile diğer tarayıcıların önünde geliyor. Chrome tarayıcı güzel yapan işlemlerden bir tanesi de eklentileri. Chrome Web Mağazası üzerinden edindiğimiz eklentiler ile internet üzerinde gezinmek de daha keyifli oluyor.

En Çok Tercih Edilen Chrome Eklentileri

Eklenti yani extension veya uzantılar Google Chrome’u daha kullanılabilir hale getiriyor. İşte en çok kullanılan Chrome eklentileri;

Print Friendly & PDF

Bu eklenti herhangi bir web sayfasını PDF biçiminde saklamamıza veya PDF olarak çıktı almamıza yarıyor.

Hover Zoom+

Hover Zoom eklentisi ise sörf yaparken, gördüğümüz bir görselin veya videonun üzerine geldiğimizde zoom yapmamızı yani görselin büyümesini sağlıyor.

Panic Button

İş yerinizde veya evinizde bilgisayar kullanırken birçok sekme açtığınızı düşünelim. Açık sekmelerden bazıları evinizdeki bireyleri veya iş yerinizdeki üstlerinizi kızdıracak şekilde olsun. İşte bu eklenti sayesinde sekmeleri çok hızlıca kapatabiliyorsunuz. Eklenti ile bir klavye kısayolu yaratarak onu da kullanabilirsiniz. Üstelik daha sonra hızlı şekilde açmanız için size bir sık kullanılanlar listesi oluşturuyor. Bu da onu en güzel uzantılar arasına sokuyor.

AdBlocker Ultimate

Reklamlar tabi ki dijital dünyasının olması olmazı. Elbette içerik üreticiler de reklamlardan para kazanıyorlar. Fakat bazen rahatsız edici düzeye gelebiliyor. Bu eklenti de web sitelerindeki hatta videolardaki reklamları engellemesiyle meşhur.

Lastpass

Lastpass eklentisi ise şifrelerinizi güvenle saklayabileceğiniz bir seçenek sunuyor. Şifreleriniz yerelde ve kripto edilmiş şekilde saklandığından da oldukça güvenli bir eklentidir

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Yazar

wTeknoloji.com yönetici

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol