Windows için en iyi antivirüs programları

Antivirüs programları başta bilgisayarlar olmak üzere mobil cihazlarda da güvenlik için kullanılan uygulamalardır. Antivürüs programları sayesinde cihaz zararlı yazılımlardan, virüslerden, solucan adı verilen yazılımlardan ve en önemlisi Truva Atlarından korunmaktadır. Bunun için en iyi ve işe yaran antivürüs programlarını seçmek ve kullanmak oldukça önemlidir. Birbirinden farklı çok sayıda antivirüs programı bulunmaktadır.

Bilgisayar güvenliği
Bilgisayar güvenliği

 

Mc Afee

Mc Afee sadece bilgisayarlarda değil akıllı televizyonlar gibi çok sayıda cihazda kullanılabilen dünyaca ünlü bir markadır. Bu marka özellikle daha önce antivürüs programı kullanmamış, bilgisayar hakkında çok az bilgisi olan kullanıcılar için birebir olan bir uygulamadır. Bu uygulamanın en önemli ve diğer virüs programlarına yön veren özelliği site danışmanı özelliğidir. Bir web sitesine giriş yapıldığında sitede bulunan risklerden bahseden ve onaylayıp onaylanmadığını sorgulayan bu özellik sayesinde oluşması muhtemel risk ve sorunlar konusunda baştan uyarı alınmaktadır.

AVG Antivirüs Programı

Özellikle Windows ve MAC işletim sistemlerinde daha fazla kullanılan bu program özelleştirilebilen ara yüzü ile adından söz ettirmektedir. Kişiselleştirilebilen bu uygulama ücretsiz hizmet vermekle kalmamakta dosya taramasını oldukça detaylı bir şekilde uygulamaktadır. Bu sayede hasarlı tüm dosyalar kişiye sunulabilmektedir.

Avast Antivirüs

Verdiği VPN hizmeti ile bilinen bu antivirüs programı da ücretsiz kullanılabilen antivirüs programlarından bir tanesidir. Özellikle er edinmiş başlıca antivirüs sistemlerinin en önemlilerinden bir tanesi Olan Avast Free Antivürüs uygulaması verdiği çeşitli zengin hizmetler ile kullanıcıları memnun etmektedir.

Kaspersky Antivürüs

Kullanıcıları tarafından çokça önerilen ve övülen bir antivürüs programı olan Kaspersky yaptığı taramaları diğer antivürüs programlarına göre daha hızlı yapmaktadır. Yazılımı karışık bulunsa dahi ücretsiz antivürüs programlar arasında taramasını ve temizlemenin en iyi, hızlı yapan uygulamalardandır.

Panda

Ücretsiz antivürüs programları arasında adı en çok duyulan ve markalaşmış olanlardan bir tanesi de şüphesiz Panda Free Antivürüs programıdır. Oluşturduğu etkili güvenlik duvarı ile tüm tehditlere karşı güçlü bir programdır. İnternet aramasındaki tehditler de dahil olmak üzere web sitelerindeki tehditleri teşhis edip yok etmektedir. Derin internet kullanmayanlar için uygun bir programdır.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Yazar

wTeknoloji.com yönetici

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol