En Hızlı İnternet Tarayıcıları

Web tarayıcı görseli

Bilgisayarlar ve internet hayatımıza girdiğinden beri, kuşkusuz tarayıcılar (browser) da bilgisayarlarımızın önemli bir parçası. Hem mobil telefonlarımızda, hem tabletlerimizde hem de bilgisayarlarımızda sürekli kullanıyoruz. Pazara hakim birkaç tarayıcı bulunuyor. En hızlı internet tarayıcıları 2021 listesi ise şu şekilde;

 

1. Opera

Opera internet tarayıcı aslında çok uzun zamandır piyasada bulunuyor. Fakat son yıllarda getirdiği yenilikler ile kullanım oranı oldukça artmış durumda. Opera diğer tarayıcılara göre oldukça hızlı olmasının yanında aynı zamanda gizliliğe de oldukça önem verir. Ücretsiz VPN servisleri sunar. Dilediğiniz gibi özelleştirilebilir bir arayüz sunar. Windows işletim sistemlerinde, linux dağıtımlarında, macos işletim sisteminde ve mobil cihazlarda çalışabilir.

2. Google Chrome

Google hayatımıza her ne kadar arama motoru olarak girse de kısa zaman sonra neredeyse dijital dünyanın hakimi konumuna geldi. Bugün milyarlarca kişinin kullandığı servisleri, hizmetleri ve ürünleri bulunuyor. Internet tarayıcı kullanımında lider konumunda ve %65’lik bir pazar payına sahip. Chrome hızlı olmasına karşın, yüklenilen eklentiler ile hantallaşma belirtileri gösterir. Gizli mod gibi güzel bir seçenek sunar.

3.Opera Mini

Opera Mini, yine Opera tarafından mobil cihazlar için tasarlanmış bir mobil tarayıcı. Sıkıştırma modu ile hem sayfalarda hızlıca gezinmenizi hem de internet trafiğinden az harcaması ile ünlüdür.

4. Vivaldi

Diğer tarayıcılarda ne arıyorsanız Vivalvi tarayıcıda da o var. Hem de hızlı bir şekilde. Ayrıca birçok klavye kısayolu atamanızı (kapatılan sekmeyi açma, tarayıcı ayarları vs.) sağlayarak daha hızlı işlem yapmanızı sağlar. Vivaldi hızlı ve farklı tarayıcılar listesine girenlerden.

5. Tor Browser

Tor tarayıcı biraz daha profesyonel kullanıcılar için tasarlanmış. Özellikle dark web ismini duyduysanız Tor tarayıcıyı da duymuş olabilirsiniz. Tor hem hız hem de güvenlik için tasarlanmış bir tarayıcıdır. Girdiğiniz web sitelerini tamamen izole şekilde kullanmanızı sağlar.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Yazar

wTeknoloji.com yönetici

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol