Düşük Sistem Gerektiren Oyunlar

Oyun görseli

Düşük sistem gerektiren oyunlar, özellikle oyun bilgisayarlarına büyük bütçeler ayırmak istemeyen veya ayıramayan kimseler için oyun zevkinden mahrum bırakmayan ve oyuncu deneyimini bizlere yaşayan oyunlardır. Bu oyunlar gerek ihtiyaç duydukları hafıza gerek oyunu rahat oynamak için ihtiyaç duyulan sistem gereksinimleri bakımından oyuncuların dostu olarak bilinir. İşte düşük sistemlerle oynanabilecek oyunlar;

1 ) Mount And Blade : Warband

Orta çağın eşsiz deneyimini sizlere sunan oyun ihtiyaç duyduğu sistem gereksinimleri bakımından oldukça ideal. Oyunda kaleler ve şehirler fethetmek, bir krallık kurmak, dere beylere sahip olmak, bir nedime ile evlenmek gibi bir çok deneyim bulunuyor. Aksiyon dolu savaş sahnelerinde kendi ordunuzun komutanı olmak sizin elinizde.

2 ) Age Of Empires 2

Düşük sistem gerektiren oyunlar, denilince ilk akla gelen strateji oyunudur. Oyunun birçok ek paketi bulunmakta. Bu sayede oyun bittiğinde dahi yeni başlangıçlar yapılabilir. Oyunun ana mantığı kaynak toplayıp kendi medeniyetinizi geliştirmek. Bu sayede düşman toplumlara saldırılar düzenleyebilir ve şehirleri yok edebilirsiniz. Ayrıca oyun 2D grafikleri sayesinde ayrı bir sempati odağı

3 ) Mafia 2

Efsane bir oyun olarak hatırlanan Mafia 2 oldukça sevilen ve büyük kitlelere hitap etmiş bir oyun. 1960’lı yıllarda geçen hikayesi oldukça büyük. Çünkü neredeyse oyunda her alan her karakterin ayrı bir hikayesi var. Karakterimiz belirli bir hikaye üzerinde hareket ederek görevleri tamamlıyor. Bu sayede oyunda ilerleme kat ediliyor.

4 ) Assasin’s Creed 2

Düşük sistem gerektiren oyunlar, aslında hem hikayeleri bakımından hemde aksiyon dolu anları bakımından yüksek sistem gerektiren oyunları aratmıyor. İşte Assasin’s Creed 2 de bunlardan biri. Serinin en iyi oyunu olmaya aday. Oyunun hikayesinde karakterimiz sıradan bir güne başlıyor ancak bu gün onun için hiçte sıradan olmuyor ve birçok kayıp veriyor.

 

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Yazar

wTeknoloji.com yönetici

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol